⇒ Zbieramy nasiona różnych warzyw, przybory szkolne, artykuły higieniczne, opatrunki i bandaże oraz to co może przydać się w Afryce, a nam nie jest już potrzebne.
⇒ Zbieramy "drobniaki" na mleko dla niemowląt, na dożywianie i edukację dzieci w Misji Mpanshya w Zambii, gdzie mieszka nasz uczeń Menyani Lungu.
⇒ Budujemy w Zambii "Arkę". Powstająca "Arka Noego" to ośrodek w którym, oprócz zjedzenia ciepłego posiłku, dzieci będą mogły odrabiać lekcje, pobawić się zabawkami i mieć prawdziwe dzieciństwo. Ośrodek ten powstaje dzięki pomocy Osób, którym los osieroconych i ubogich dzieci nie jest obojętny.
Projekt budowy ośrodka "Arka Noego" opracowała i nadzoruje siostra Józefa Słaba, która od wielu lat pracuje na misji w Mpanshya jako pielęgniarka i koordynatorką programu "Adopcja Serca".
Szczegóły na stronach Adopcji Serca.pl
► POMÓŻ POLSKIM MISJONARZOM
Nową inicjatywą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji jest akcja „Misyjny SMS”. Od 1 stycznia 2009 r. można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści „Misje” na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych Era, Plus, Play i Orange. Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom. Akcja potrwa do 31 października 2009r.
Prosimy o przekazanie tej informacji Waszym znajomym i wysyłanie sms-ów.
|